Семінар керівників гуртків натуралістичного профілю

Проведено районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань натуралістичного профілю на тему: «Реалізація пріоритетних напрямків розвитку позашкільної еколого-натуралістичної роботи з учнівською молоддю в рамках «Року дитячої творчості» на базі Буштинської гімназії-інтернат. В роботі семінару взяли участь 32 керівників гуртків Тячівського райЕНЦ. В ході семінару висвітлено наступні питання: «Пріоритетні напрями розвитку позашкільного закладу еколого-натуралістичного напрямку”, “Активізація творчої і пізнавальної діяльності вихованців позашкільного закладу еколого-натуралістичного напрямку через використання сучасних педагогічних технологій” та проведено відкрите заняття гуртка «Основи комп’ютерного моделювання з хіміко-біологічним нахилом» (кер.Крупко В.М.), де мали змогу опрацювати сучасні методи роботи з комп’ютерною технікою.

В роботі семінару відбулася презентація творчих учнівських об’єднань натуралістичного профілю, які представляли кращі юннати: “Фітодизайн” – Поп Олеся, “Юні бджолярі” –Тиводар Микола,“Юні виноградарі”- Ілько Іван, “Юні квітникарі”- Суздалєва Аделіна, “Юні фотонатуралісти”- Толвай Юрій, “Українська народна вишивка ”- Мошкіна Валерія. У своїх виступах юннати захопливо і переконливо розповідали про те, чим вони займаються на заняттях гуртка та продемонстрували власні творчі досягнення.

З метою широкого залучення учнівської молоді до комплексу природоохоронних робіт спрямованих на покращення стану довкілля, благоустрою та озеленення в рамках районного семінару була проведена екологічна природоохоронна акція «За чисте довкілля». В ході даної акції учасниками семінару на території Буштинської гімназії-інтернат було посаджено: 10 саджанців смереки, 4 сосни кедрової та 3 сосни звичайно. Посадковий матеріал надали працівники Лопухівського лісництва ДП Брустурянське ЛМГ.

/Files/images/IMG_3281.JPG

/Files/images/IMG_3300.JPG

/Files/images/IMG_3291.JPG


Районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю Тячівщини

Реалії нашого життя та стан навколишнього оточення вимагають захисту природнього середовища, підвищення рівня екологічної освіти і, як результат, екологічної культури юних громадян нашої країни.

З цією метою педагогічні та учнівські колективи району активно залучаються до участі в регіональних еколого-натуралістичних, природоохоронних та методичних заходах і саме з цією метою педагогічним колективом Тячівського рай ЕНЦ (директор Ткач І.М.) на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст(директор Бойчук Ю.І.) був проведений районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю на тему: «Трудове виховання учнівської молоді - компонент еколого-просвітницької та природоохоронної роботи».

Відкриттю семінару передували виступи директора Тячівського райЕНЦ І.М.Ткача, директора школи Ю.І. Бойчук та колективу екологічної просвіти «Калинка»(керівник Попович О.В.).

Учасники семінару відвідали відкритий масовий натуралістичний захід на тему «Земля наш спільний дім», який підготували юні природоохоронці Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст та керівник творчого об’єднання райЕНЦ Куцин Г.Ю., шкільний краєзнавчий музей, де екскурсоводи-учні провели перед учасниками семінару краєзнавчу екскурсію в історію та побут с.Калини.

У виступах педагогів Тячівського райЕНЦ – методиста - Т.Ф.Мошкіної, заввідділоми - Л.М.Поп, Е.Й.Малешко, заступника директора - О.В.Сасин, висвітлювались питання активізації природоохоронної роботи в навчальних установах району в рамках «Місячника з благоустрою та озеленення»; проведення дослідницької роботи на навчальних-дослідних земельних ділянках шкіл району; впровадженню кращого педагогічного досвіду і традицій еколого-натуралістичної природоохоронної роботи керівника творчого об’єднання натуралістичного профілю.

Перші такі навички і вміння в юних природоохоронців формуються у процесі їх праці, адже трудове навчання і виховання є основним пріоритетом природоохоронної роботи саме в дендрокутку школи, який є в даній установі. Цей напрямок роботи висвітлила вчитель біології Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст - Н.І.Меклеш, яка провела з учасниками семінару навчально-пізнавальну екскурсію екологічною стежкою дендрокутка і разом із ветераном педагогом, бувшим директором цього навчального закладу І.В.Стойкою ознайомила присутніх з історією створення, багатством і різноманітністю флори та практичною роботою в дендрарії, адже тут проростає біля 40 видів травянистих, листяних та хвойних видів дерев та кущів. Саме І.В.Стойка 50 років тому, заклав перші паростки у дендрокутку школи. Відзначити цю подію долучилися учасники семінару, учні школи та молоді спеціалісти Тячівського райЕНЦ, які поповнили колекцію хвойних дерев дендрокутка, висадивши спільно саджанці кедра європейського.

Підводячи підсумки семінару директор Тячівського райЕНЦ І.М.Ткач та заступник директора з навчально-виховної роботи Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст Я.М. Піцур висловили щиру вдячність педагогічному та учнівському колективу за цілеспрямовану природоохоронну роботу по збереженню довкілля рідного краю.

/Files/images/IMG_0755.JPG

/Files/images/IMG_0742.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1061

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031