Дендрокуток

Основними завданнями роботи нашого центру є надання додаткової екологічної освіти, застосування екологічних знань та навичок на практиці, виховання екологічної культури та поведінки у природі.

Одним із основних засобів екологічного виховання у формуванні природоохоронних мотивацій у дітей є дендрокуток.

Наш дендрокуток закладений у 2001 році в рамках Всеукраїнського конкурсу „Парки – легені міст і сіл” випускниками Буштинської гімназії-інтернату та юннатами нашого центру. Тут зростають: горобина чорноплідна, сніжноягідник, форзиція, ялівець козячий, ялина європейська, туя західна, туя пірамідальна, сосна кедрова, катальпа бігноєвидна.

У процесі роботи з учнівською молоддю керівники творчих учнівських об’єднань проводять агітаційно-пропагандистську, еколого-просвітницьку та практично-природоохоронні роботи; наголошують, що дбати про природу повинна не тільки держава, а й кожна людина.

Всім нам добре відомо, що одним з найбільших багатств, яким наділений наш край, є ліс. Значення лісу в житті людини дуже велике: це і свіже повітря, і спів птахів та шепіт зеленого листя, і чарівні пахущі лісових квітів і трав, і заспокійлива пісня лісових струмків; а також сировина для виробництва та використання в народному господарстві. І чим дбайливіше, по-господарськи, ми будемо опікуватись ним, тим більшу користь він принесе і нам, і майбутнім поколінням.

Тому, щоб привернути увагу учнівської молоді до такого важливого та відповідального процесу, як створення й відновлення лісів, навесні вже не один рік поспіль беремо участь у Всеукраїнських акціях: „Майбутнє лісу у твоїх руках”, „Зелений паросток майбутнього”, „Посади своє деревце”.

У рамках даних акцій проводяться заходи з весняної посадки дерев із залученням учнівської молоді, шкільних лісництв, громадських організацій, органів влади, а також усіх тих, в кого є бажання особисто взяти участь у створенні лісів.

Окрім головних заходів акцій – посадки дерев, педагогами нашого центру проводиться широка роз’яснювальна робота серед молоді щодо важливості збереження та примноження зеленого багатства нашого краю. Керівники творчих учнівських об’єднань з юннатами проводять години спілкування, перегляд тематичних відеофільмів про значення лісів у природі й життєдіяльності людини, конкурс на кращий малюнок „Людина та ліс”, виготовляють та розповсюджують листівки й буклети на природоохоронну тематику.

Традиційно, у квітні-травні проходить Всеукраїнська акція з благоустрою „За чисте довкілля”, під час якої проводяться заходи із забезпечення чистоти і порядку в навчальних установах, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, прибирання та приведення у належний санітарний стан територій шкільного подвір’я, квітників, парків, скверів, дитячих і спортивних майданчиків, кладовищ, вулиць, доріг, висаджують нові дерева, кущі та квіти.

Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина – частина її. Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує.

Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок – зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи – це збереження людини. Саме ці аспекти ми пропагуємо під час занять гуртків, екскурсій в природу та дендрокуток нашого центру, зокрема.

Ми пропонуємо Вам здійснити подорож до дивовижного царства дерев, що зростають на території нашого дендрокутка.

/Files/images/IMG_8381.JPG/Files/images/IMG_8386.JPG/Files/images/IMG_8368.JPG

/Files/photogallery/IMG_4627.JPG

/Files/photogallery/IMG_4620.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 667

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930