Позашкільна освіта еколого-натуралістичного профілю передбачає оволодіння вихованцями основами біологічної науки та знаннями про навколишнє природне середовище, формування екологічної культури особистості, поглиблення знань і набуття досвіду аналізу і розв’язання екологічних проблем, залучення дітей до практичної природоохоронної дослідницької роботи та сільськогосподарської діяльності.

Буштинський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту”, іншими нормативними та правовими документами.

Навчання здійснюється за програмами для творчих учнівських об’єднань позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів НЕНЦ, збірником програм для гуртків, творчих об’єднань еколого-натуралістичного напрямків та збірником навчальних програм роботи творчих учнівських об’єднань та факультетів еколого-натуралістичного спрямування.

Відповідно до “Положення про позашкільний навчальний заклад”, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 травня 2002 року № 292, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України, навчальний рік у екоцентрі розпочинається 1 вересня. Комплектування гуртків та інших творчих об’єднань здійснюється у період з 1 по 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка і закінчується, включаючи проведенням занять в літній період та проведенням літніх екологічних, науково-просвітницьких практик з гуртківцями в обласному та Всеукраїнському оздоровчому таборі “Юннат”.

У канікулярні дні заклад працює за окремим планом, затвердженим директором ЕНЦ.

Основною формою організації освітнього процесу є гурток. Завдання, які виконують профільні гуртки в закладі, зосереджені на основних принципах:

- актуальність відповідно сьогоденного соціального запиту;

- науково-теоретична обґрунтованість за останніми літературними джерелами;

- відповідність профілю закладу позашкільної освіти:

- програмне забезпечення з урахуванням вікових категорій вихованців;

- сприяння поглибленню знань обдарованих і цілеспрямованих дітей.

Набір вихованців в гуртки еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проводиться відповідно до Закону України “Про позашкільну освіту”, “Положення про позашкільну освіту”, Статуту “Буштинського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді” за їх бажанням та на підставі заяв від батьків або осіб, які їх замінюють.

Заяви батьків зберігаються у керівників гуртка. Після зарахування прізвище та відомості про вихованців заносяться до журналу обліку роботи гуртків.

В закладі створені належні умови для вибору вихованцями видів діяльності відповідно до їх інтересів та вимог батьків і осіб, що їх замінюють, вживаються заходи для залучення до навчання вихованців, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, для забезпечення їх соціального захисту.

Керівники гуртків займаються з юннатами різних вікових категорій на базі ЕНЦ та освітніх закладів: Чумалівського ЗЗСО І-ІІІ ст, Буштинського ОЗЗСО І-ІІІ ст, Буштинського ліцею.

Головна мета носвітнього процесу ЕНЦ - створення належних умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку учнівської молоді у вільний від навчання час, впровадження якісно нових форм і методів організації проведення гурткових занять, масово-виховних заходів, навчально-пізнавальних екскурсій, конкурсів, акцій, виставок тощо.

Організація діяльності груп творчих об'єднань початкового, основного рівнів навчання здійснюється відповідно до навчального плану та навчальних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України.

Розподіл навчальних годин для роботи гуртків здійснюється відповідно до класифікаційних рівнів та років навчання. Всі навчальні програми є профільними.

Творчі учнівські об’єднання закладу працюють за програмами, які передбачають різні форми роботи, але обов’язковим в них є як теоретичний, так і практичний напрямки.

У програмах всіх профілів гуртків, що працюють в ЕНЦ головну увагу приділено основним поняттям сучасної екології, а також передбачено ознайомлення учнів із системами і заходами природоохоронної і здоров’язберігаючої систем. У навчальні програми включені теми, що формують науковий світогляд школярів, виховують гуманне ставлення до природи, розвивають допитливість у школярів. У всіх гуртках юннати заохочуються до активної участі у заходах охорони природи і обирають професійну орієнтацію, що являється дієвою формою гурткової роботи.

Учнівська молодь має змогу під час занять у творчих учнівських об’єднаннях займатися науково-дослідницькою роботою, що позначається на її світогляді, дозволяє дізнатися та взяти участь у розв’язанні екологічних проблем свого регіону, закріпити вже здобуті знання та навички, розширювати можливості щодо професійної орієнтації.

Гуртківці Буштинського ЕНЦ щорічно є активними учасниками та переможцями Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник», Всеукраїнського фестивалю «Україна-сад», Всеукраїнського біологічного форуму «Дотик природи», Всеукраїнських конкурсів "Новорічна композиція" та "Український сувенір", Всеукраїнської природоохоронно-пропагандистської акції "Птах року".

Кiлькiсть переглядiв: 1160

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930