• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

ПРО НАС

Юннатівський рух на Тячівщині

Відлік юннатівського руху в Україні ведеться з 1925 року, а його історія на Тячівщині починається з 1982 року з дня відкриття станції юних натуралістів в смт. Буштино. Розпочиналась робота з 4 гуртків на станції юних натуралістів. Радістю для всіх була земельна ділянка площею 0.35 га, на якій клопіткою працею керівників гуртків та юннатів були створені такі відділи: польової та овочевої сівозміни, лікарських рослин, систематики, колекційний. Закладений виноградник та ягідник.

Першим директором районної станції юних натуралістів був призначений Олійник Іван Семенович(1982-1985 роки), другим директором з 1985 по 1989 рік працював Малешко Іван Юрієвич. На базі станції юних натуралістів в ці роки працювали керівники гуртків: Ілляш Р. Ю., Фабіан Ж.А. , Рацюк Н.С. , Тиводар К. О. , Ярошик Н.П., Меклеш Н.І., Голубка П.І., Стойка М.В., Ткач І.М.

В цей період, період становлення юннатівського руху на Тячівщині, до гурткової натуралістичної роботи були залучені і талановиті вчителі біології шкіл району – Стойка Іван Васильович - Калинівська ЗОШ І-ІІІ ст., Демко Ніна Іванівна – Буштинська ЗОШ І-ІІІ ст., Варганич Ярослава Павлівна – Тересвянська ЗОШ І-ІІІ ст., Куцин Василина Іванівна – Калини -Зарічанська ЗОШ І-ІІ ст., Мигалкович Ганна Іванівна – Вільхівська ЗОШ І-ІІ ст., які проводили з учнівською молоддю району практичну природоохоронну та дослідницьку роботу.

З 1989 року директором станції натуралістів був призначений Ткач Ігор Михайлович. З цього періоду значно зросло залучення учнівської молоді району до гурткової натуралістичної роботи шляхом створення нових учнівських творчих об’єднань.

До гурткової натуралістичної роботи залучались учні освітніх закладів району: Буштинська гімназія-інтернат, Буштинська ЗОШ І-ІІІ ст, Чумалівська ЗОШ І-ІІІ ст, Углянська ЗОШ І-ІІІ ст, Нересницька ЗОШ І-ІІІ ст, Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст, Бедевлянська ЗОШ І-ІІІ ст, Біловарська ЗОШ І-ІІІ ст, Тересвянська ЗОШ І-ІІІ ст, Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст, Краснянська ЗОШ І-ІІІ ст.

Зі зміною засновника зменшилася кількість педагогічних працівників та кількість юннатів, які залучені до гурткової роботи. На даний час працюють 3 керівники гуртків, методист з інформаційно-методичної роботи та директор.

Але і надалі юні природолюби доглядають за молодими деревами і кущами, поливають квітники, восени виготовляють годівниці для зимуючих птахів і постійно взимку їх годують, щовесни ремонтують і виготовляють нові гніздівлі для птахів та розвішують їх по деревах.

Сподіваємось, що через юннатівську школу пройдуть тисячі хлопчиків та дівчаток.

Для багатьох з них вона стане визначальною в їх подальшій долі. Але і тим, хто не став біологом, зоологом, ботаніком або лісником чи садоводом, юннатівство допомогло на все життя зберегти любов, бережне й дбайливе ставлення до природи та до праці.

Протягом усіх років еколого-натуралістичний центр виконує свою місію методичного центру з питань екологічного виховання учнівської молоді, її професійного самовизначення, розвитку і підтримки юних талантів, надає відповідну методичну допомогу закладам освіти щодо трудового й екологічного навчання та виховання, проведення дослідницької роботи з біології, екології, сільського господарства, організації різних масових натуралістичних заходів.

Еколого-натуралістичну і дослідницьку діяльність центр здійснює через творчі об’єднання біологічного, екологічного, сільськогосподарського, квітково-декоративного, декоративно-прикладного профілю та інших творчих об’єднань для учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку.

/Files/photogallery/JPG (2).png

/Files/photogallery/JPG1.png

/Files/photogallery/JPG2.png

/Files/photogallery/JPG3.png

/Files/photogallery/JPG4.png

/Files/photogallery/JPG6.png

/Files/photogallery/JPG5.png

/Files/photogallery/JPG7.png

/Files/photogallery/JPG8.png

/Files/photogallery/JPG9.png

/Files/photogallery/JPG10.png

/Files/photogallery/JPG13.png

/Files/photogallery/JPG14.png

/Files/photogallery/JPG15.png

/Files/photogallery/JPG16.png

/Files/photogallery/JPG17.png

/Files/photogallery/JPG18.png

/Files/photogallery/JPG20.png

/Files/photogallery/JPG21.png

/Files/photogallery/JPG22.png

/Files/photogallery/JPG23.png

Кiлькiсть переглядiв: 2094

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930